Każdy rodzic wie, że zabawki mają znaczący wpływ na rozwój dziecka. Z tego powodu może pojawić się pytanie, co najlepiej kupić i jak to wpłynie na nasze dziecko. Jak się okazuje, budowanie czegoś z klocków dla dzieci to dobry pomysł. Dlaczego warto wybrać rozwiązanie, które będzie wykorzystywane przez lata? Tu doskonale sprawdzą się właśnie klocki drewniane, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! . To świetny pomysł na prezent, ponieważ sprawdzają się zarówno do zabaw dla chłopców, jak i dziewczynek. Są one znane od wielu lat i najprawdopodobniej bawili się nimi dzisiejsi rodzice dzieci, dziadkowie i pradziadkowie.

Co może dzieciom zapewnić zabawa drewnianymi klockami?

Jeżeli dzieci układają klocki drewniane, mogą lepiej chwytać przedmioty i poprawiają się ich ogólne zdolności manualne i motoryczne. Ponadto, rozwija się ich wyobraźnia. Nauka kreatywnego myślenia pomaga w życiu, ponieważ daje możliwość wyjścia z różnych sytuacji w szczególny sposób. Pomaga im to także w pracy w dorosłym życiu. Oprócz tego, klockami w rzeczywistości trudno się znudzić. Dzieje się tak dlatego, że jedynym ograniczeniem w grze jest wspomniana wcześniej wyobraźnia. Mimo że dzieci mają do dyspozycji tak wiele zabawek, nierzadko przez całe lata bawią się głównie klockami.

Kiedy kupować pierwsze klocki?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy nabyć powinno się nabyć pierwsze klocki dla dziecka. W takim przypadku należy najpierw obserwować dziecko (dane dziecko może się rozwijać szybciej niż inne) i zapoznać się z oznaczeniami na opakowaniu. Uważa się, że pierwsze klocki dla dziecka można kupić około 11 miesiąca życia, ale nie powinny być one skomplikowane i preferowana jest ich forma, na przykład w postaci puzzli. Zabawa w tym przypadku polega na dopasowaniu odpowiednich elementów do konkretnych podstaw. Jest to dobre rozwiązanie dla małych dzieci, ponieważ i tak nie są one zainteresowane budowaniem skomplikowanych, kreatywnych konstrukcji. Drewniane klocki są na ogół duże, nie ma zatem możliwości, aby dziecko przypadkowo połknęło jakiś element.