Drewniane zabawki już od dawna mają swoje drugie życie. Trend ten nabiera rozpędu. Przez lata najpopularniejsze produkty z tworzyw sztucznych były kolorowe, często bardzo duże, ale w rzeczywistości niezbyt korzystne i bezpieczne dla dzieci. Teraz wracamy do korzeni, czyli do drewna i drewnianych zabawek, do których na pewno zaliczają się drewniane klocki. Nietrudno zauważyć, że na półkach sklepowych znajdujemy ich coraz więcej. Warto w tej sytuacji zdecydować się na taką zabawkę dla naszego dziecka.

Jakie są zalet klocków z drewna?

Zabawki drewniane są zazwyczaj wykonywane z większą starannością i dbałością o szczegóły. Klocki dobrej jakości nie zawierają produktów ubocznych i są dość przyjemne w dotyku, zwłaszcza dla dzieci. Stwierdzono, że osoby używające produktów z drewna korzystają z terapeutycznych właściwości poszczególnych gatunków drzew. Drewno uwalnia subtelne energie, które mają uspokajający wpływ na ludzkie ciało. Tym samym klocki drewniane uspokajają organizm i zmniejszają stres. Okażą się one doskonałym rozwiązaniem dla dzieci w każdym wieku.

Jak dbać o drewniane klocki?

Przede wszystkim, higiena jest najważniejsza. Warto wiedzieć, jak czyścić zabawki i drewniane klocki dla dzieci. Najczęściej lądują one na podłodze, spadając z parapetu lub ze stołu podczas zabawy. Wybierając drewniane klocki dla dzieci, oszczędzamy sobie całe mnóstwo pracy, ponieważ łatwo jest utrzymać odpowiedni poziom higieny w przypadku tych przedmiotów. Drewno jest antybakteryjne i nie wymaga częstego czyszczenia. Warto zatem regularnie przecierać drewniane zabawki szmatką zwilżoną płynem do mycia. Należy wcześniej upewnić się, że przedmioty drewniane nie sczerniały. Jest to jedna z pierwszych oznak tego, że nie nadają się one już do zabawy. W takim przypadku należy je jak najszybciej wyrzucić. Zanim dziecko ponownie zacznie się nimi bawić, należy dokładnie wysuszyć każdą drewnianą zabawkę, aby na niej niepotrzebnie nie zaczęła się gromadzić pleśń.